Cocktail

10 libanonských krás, které běžný turista nezná. Poznejte je!

obr1---baalbek_1000

Libanon nepatří k turisticky nejvyhledávanějším státům, ale snad žádný turista jeho návštěvy ještě nikdy nezalitoval. Blízkovýchodní země na východním břehu Středozemního moře sousedící s nádhernou Sýrií a mystickým Izraelem totiž nabízí nezapomenutelné zážitky.

K nejnavštěvovanějším místům Libanonu patří samozřejmě metropole Bejrút, dále například Baalbek, městečko proslulé chrámovými stavbami z 1.-3. stol. n. l., nebo antické městečko Byblos, které údajně založil bůh Kronos a které má být místem, kde bůh Thovt vynalezl psaní. K dalším lákadlům patří panenské, téměř nedotčené pláže, pestrý noční život a skutečně nádherné hory.

1. Zaarour

Pohoří Zaarour láká na krásné horské jednodenní i vícedenní túry, pořádné projížďky na čtyřkolkách, ale i na pěknou zimní lyžovačku ve zdejším lyžařském resortu. K tomu připočtěme luxusní ubytování a dovolená snů pro dobrodružné povahy může začít.

zaarour_1024

Zdroj obrázku: www.panoramio.com

2. Chekka

Chekka je malebné pobřežní městečko v severní části Libanonu, v jehož blízkosti se nachází skvostné útesy a pěkná písečná pláž Crystal Blue Beach Resort. Ve městě vás může zaujmout nejen architektura, ale také zdejší trh s atmosférou připomínající tradiční arabské bazary.

chekka_640

Zdroj obrázku: www.traveljournals.net

3. Bsharri

Bsharri je horská vesnička skýtající překrásná panoramata a scenérie. Libanonci ji mají rádi také proto, že zde žil populární libanonský umělec Gibran Khalil Gibran. Navštívit můžete třeba muzeum nacházející se v domě, v němž umělec bydlel.

obr2---bsharri_1000

4. Tripoli

Severně od Bejrútu leží druhé největší libanonské město - Tripoli. Má toho spoustu co nabídnout, ať už jde o kulturu, architekturu, zdejší kuchyni nebo historii. Je zaručeno, že žádného turistu nezklame, každý si zde najde to své. Město bývalo centrem Fénické říše a k největším lákadlům dnes patří citadela, věž s hodinami na náměstí Al-Tell nebo ostrůvky ležící blízko pobřeží města.

tripolis_640

Zdroj obrázku: www.pinterest.com  

5. Tannourine

Tato oblast nadchne všechny milovníky outdoorových aktivit, je totiž ideálním místem pro kempování, túry, lezení po skalách či pořádání menších i větších pikniků. Aby toho nebylo málo, příroda tu nabízí jeden ze svých pokladů – 90 metrů vysoký vodopád Baatara Gorge.

obr3---tannourine_1000

6. Nahr Ibrahim

Udělejte si jeden odpočinkový den mezi poznáváním památek a vydejte se na místo Nahr Ibrahim. Je ideální pro svezení na člunu po řece a kempování v krásné přírodě asi 30 kilometrů severně od Bejrútu.

nahr_598

Zdroj obrázku: www.spacepoweriq.net

7. Rashaya

Městečko Rashaya na východě Libanonu láká turisty na pevnost, v níž byli po 11 dní v roce 1943 vězněni lídři hnutí, jež se zasazovalo o moderní a na Francii nezávislý Libanon. Citadela nezávislosti, jak se pevnosti říká, je dnes národní památkou, takže tu kromě návštěvníků ze zahraničí potkáte i spoustu těch libanonských.

rashaya_1280

Zdroj obrázku: goista.com

8. Deir al Qamar

Starobylé městečko Deir al Qamar vábí návštěvníky na sídlo prince z rodu Fakhreddine ze 17. století, v němž se nacházejí voskové figuríny, ale také na své uličky jako takové. Mají totiž nádhernou atmosféru, snadno v nich vycítíte ducha dob dávno minulých.

deir_al_qamar_600

Zdroj obrázku: www.pbase.com

9. Jounieh

Jen 20 kilometrů severně od Bejrútu se nachází město Jounieh vyhlášené pestrým nočním životem. Přes den si zde můžete užít procházku po městě nebo navštívit zdejší pláž, v noci můžete zavítat do některého z nočních podniků, kterých je tu ohromné množství. Co takhle zkusit štěstí v kasinu?

obr4---jounieh_1000

10. Miziara

Miziara je taková malá bohatá oáza plná něčeho, co ve zbytku Libanonu nespatříte. Leží asi 100 km severovýchodně od Bejrútu, je známá domem z roku 1975 v podobě letadla, v němž si místní vybudovali tradiční bydlení, a neuvěřitelně čistými a udržovanými ulicemi.  

miziara_-_letadlo_768

Zdroj obrázku: stepfeed.com

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz