Cocktail

Perly středomoří aneb kde určitě zakotvit

Port Said – přístavní egyptské město je zajímavé hlavně proto, že je ideálním místem k pozorování lodí v obrovském suezském průplavu.

Janov – Nejdůležitější italský přístav byl kdysi hlavním městem Janovské republiky. Část historického centra Janova byla v roce 2006 přidána na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Benátky – Dávná obchodní velmoc Benátky pohostí každý rok asi 12 milionů turistů z celého světa. Kromě romantické projížďky na gondole zdejšími spletitými kanály se těšte na historické náměstí Sv. Marka nebo malebný most Rialto.

Sicílie – Sicílie s hlavním městem Palermem je kromě mafiánských intrik známá pro svou velmi aktivní seizmickou činnost. Sopky jako Stromboli nebo Etna můžete sice zdolat, ale připravte se na silný sirný odér.

Marseille – Nejvýznamnější francouzský přístav skrývá ve svých vodách i tajemný ostrov If. Zdejší hrad sloužil dlouho jako věznice, což vám potvrdí třeba hrabě Monte Christo. Státní hymna Marseillaisa pak pochází od pluku dobrovolníků z Marseille, kteří se připojili k revolučním bojům.

Korsika – Rodiště Napoleona Bonaparte ukrývá nádherné, bílé pláže, ale i ledovcová jezera a skvostnou přírodu. Ve zdejších horách také najdete zajímavé kaskády.

Barcelona – Druhé největší španělské město je líhní architektonických klenotů významného umělce Antoni Gaudího, najdete tu ale i památky mnohem starší a jako bonus krásné pláže a moře.

Dubrovník – „Perla Jadranu“ je Dubrovník, nádherné městečko na chorvatském pobřeží. Úzké uličky a malebné kamenné domky vás okouzlí svou středomořskou atmosférou. To vše za asistence nádherného chorvatského moře.

Athény – Město pocházející z 3. století př.n.l. je rozmanitou kombinací mnoha historických epoch. Najdete tu jak starověké trosky chrámů tak moderní architekturu. Pro své antické památky jsou Athény jedním z nejvyhledávanějších měst Řecka.

Korfu – Prý nejzelenější z řeckých ostrovů je Korfu, ostrov, kde velkou část života prožil spisovatel a biolog Gerald Durrell, a kde měla svůj palác také císařovna Sissi.

Santorini – Souostroví Santorini je sopečného původu a na jeho vzhledu mu to dost přidává. Vysoké kopce, v jejichž středu je hluboká azurová laguna, tvoří jedny z nejromantičtějších středomořských panoramat.

Istanbul – Brána Orientu anebo město na dvou kontinentech, tak je znám Istanbul, Konstantinopol nebo Cařihrad. Město mnoha jmen leží na Bosporské úžině a bylo proto cílem mnoha válečných výprav. Historické centrum města pochází z dob Římské říše.

Chcete si vybrat konkrétní plavbu po Středozemním moři? Projděte si stránku plavby Středomoří.

Chtěli byste zjistit více informací o plavbách i v jiných oblastech? Zkuste plavby Karibik nebo navštivte obecnější stránky s podrobnějším přehledem různých plaveb po světě – plavby po moři.

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz