Cocktail

 4 důvody, proč milujeme atmosféru v Provence

provence_1280

Provence – zvukomalebné slůvko, které v mnohých z nás vyvolá obrazy rozkvetlých levandulových hájů, vinic, které se prohýbají pod úrodou lahodných hroznů i zapadlých horských vesniček, vypadajících jako by je do zdejší krajiny zasadil umělecký malíř nebo sám čaroděj ze země Oz. Ovšem francouzská Provence – to není jenom levandule a dobré víno. Máme pro vás rovnou 4 důvody, proč toto kouzelné místo navštívit.

Důvod č. 1: Gurmánský ráj a usměvaví lidé

Optimistická atmosféra z Provence doslova prýští. Ať už se rozhodnete skočit si na dopolední brunch nebo večerní víno do některé z místních kavárniček, zcela vás odzbrojí vždy milý a usměvavý personál i samotné osazenstvo podniku. Úsměv na tváři, stejně jako dobré víno a gurmánské speciality, jsou pro Francouze denním chlebem. Proto není od věci občas si vyzkoušet žít jako opravdový Francouz.

bigstock--141249158_1000

Důvod č. 2: Krajina velkých příběhů

Do Provence jezdí čerpat inspiraci malíři, umělci, ale i spisovatelé a herci. Krajinu si oblíbila i známá Brigitte Bardot nebo řada tuzemských i zahraničních celebrit. Patříte-li mezi milovníky literatury a historie, možná právě zde poznáte místa, která se objevovala v knižních novelách i jejich filmových přepracováních. Věděli jste například, že kousek od Provence se nachází ostrov If s vězením, které obýval i tajemný Muž se železnou maskou? 

bigstock-amazing-view-of-the-gorges-du--140629115_1000

Důvod č. 3: Originální produkty

Česko je vyhlášené výborným pivem, Provence tradičním provensálským kořením (ve francouzském originále Herbes de Provence). Jde o speciálně a přesně namíchanou směs koření, která má svou vlastní ochrannou známku. Aby se totiž nádobka s kořením mohla nazývat honosným označením „Herbes de Provence“, musí obsahovat přesně 26 % rozmarýnu, 26 % dobromyslu, 26 % saturejky, 19 % tymiánu a 3 % bazalky.

bigstock-herbs-de-provence-49865408_1000

Důvod č. 4: Všudypřítomná vůně levandule

Levandulí jsme začali, levandulí také skončíme. Modré zlato – jak se této voňavé krásce přezdívá, naleznete prakticky na každém rohu. Jako u nás jste mohli narazit dříve na žluté koberce řepky, tak můžete dnes v Provence narazit na modrofialové levandulové háje. Všudypřítomná vůně a řada levandulových specialit (mezi nimi třeba levandulová zmrzlina, levandulové bonbony nebo lahodný med), vás budou provázet po celou dobu pobytu.

bigstock-young-girl-in-the-lavander-fie-121791347_1000

Provence vás změní… Navždy!

Ať už do Provence míříte v souvislosti s malebnými plážemi, které patří v těchto končinách k nejvyhlášenějším, nebo si chcete pochutnat na místních specialitách, vezměte jed na to, že dovolená v Provence ve vašich srdcích zanechá nesmazatelnou stopu s vůní levandule…

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz