Cocktail

7 nejzajímavějších pláží Barcelony

uvodni_1280

Pulzující hlavní město Katalánska vás zaujme svou pestrostí a rozmanitostí, stejně jako všudypřítomným temperamentem a úžasnou energií, valící se ze všech stran. Jeden ze sedmnácti autonomních celků Španělska s výhodnou polohou na severozápadním pobřeží pyrenejského poloostrova a břehu Středozemního moře doslova láká k návštěvě zdejších pláží. Stane se vaším favoritem kráska Mar Bella nebo písečná seniorka Barceloneta?

Nova Icaria: Gurmeti si tady sáhnou na dno

Milujete dobré jídlo a pití? Pak svou návštěvou poctěte pláž Nova Icaria, která je doslova posetá vyhlášenými restauracemi s těmi nejlepšími katalánskými specialitami, ale i bary, kde vám místní drinky pořádně zamotají hlavu! K návštěvě doporučujeme restaurace Mango a Chiringuito de Monch, kde zažijete ten pravý gastro-orgasmus.

platja-nova-icaria_665

Zdroj obrázku: www.barcelonaturisme.com

Bogatell:  Za sportem vyrazte tady

Nesmírně dlouhá a zlatavým pískem pokrytá pláž Bogatell potěší zejména milovníky cyklistiky a jízdy na kolečkových bruslích. Pláž je obklopená příjemnou promenádou, která ji odděluje od hluku z přilehlé silnice. Na rozdíl od výše zmíněné pláže Nova Icaria zde na mnoho barů a restaurací nenarazíte. K dispozici jsou tři neformální restaurace na promenádě, které ukojí vlčí hlad, ale o nějakém gastronomickém zážitku zde příliš mluvit nemůžeme.

bogatell_640

Zdroj obrázku: www.ainb.net

Platja de Saint Sebastia: Pláž dostupná přímo z centra

Na pláž se dostanete jednoduše přímo z centra Barcelony. A to je možná kámen úrazu. Protože se pláž nachází prakticky hned vedle rušného a místy ne příliš voňavého města, na průzračně modrou barvu vody zde nenarazíte. Pláži opět vévodí písek, proto na ní odpočívají zejména rodiny s dětmi a při okraji také majitelé domácích mazlíčků.

  • Dubrovník je po Barceloně dalším nádherným přístavem ve Středomoří s rozmanitými plážemi ve svém okolí - kam se vydat s rodinou, kam s domácími mazlíčky? Poznejte 7 nejúžasnějších pláží Dubrovníku.

la-platja-de-sant-sebastia_1080_01

Zdroj obrázku: meet.barcelona.cat

Barceloneta:  Písečná pláž pro rodiny s dětmi

Nejstarší z nejstarších – naše seniorka. Taková je pláž Barceloneta – nejstarší pláž v celé Barceloně. Široká a dlouhá písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do moře učaruje zejména rodinám s menšími dětmi nebo osobám se ztíženou pohyblivostí. Na pláži naleznete tradiční americké Tex-Mex restaurace, ale i vyhlášenou restauraci Agua s výbornou katalánskou kuchyní. V bezprostřední blízkosti dokonce můžete nasednout na lanovku a nechat se vyvézt na pahorek Montjuïc.  

barceloneta_1000

Zdroj obrázku: www.hduquesadecardona.com

Montgat Beach: Pro romantické duše

Jedna z nejkrásnějších a nejklidnějších pláží v Barceloně je pokryta třpytivým pískem a jemnými kamínky. Pláž obklopují palmy a v jejich příjemném stínu relaxují zamilované dvojice i novomanželé, kteří do Barcelony vyrazili na svatební cestu. Součástí pláže je menší molo a příjezdová cesta, na kterou se dostanete automobilem z centra Barcelony zhruba za 20 minut. Právě ztížená dostupnost je zárukou pohodové relaxace na poloprázdné pláži, která patří k těm nejhezčím.

playa-montgat-barcelona_578

Zdroj obrázku: www.nextstop-barcelona.com

Playa del Somorrostro: Dětské atrakce na každém kroku

Tato rozlehlá písčitá pláž je vhodná pro menší dítka a jejich rodiče, kteří si chtějí užít zaslouženého odpočinku a mít jistotu, že se jejich dítko i během pobytu u moře zabaví. Na pláži je hned několik dětských atrakcí a pár menších barů a taveren. Pokud si chcete odpočinout nebo uspořádat piknik, doporučujeme navštívit park, který se nachází v bezprostřední blízkosti pláže hned za vyvýšenou promenádou.

playasomorrostro_1200

Zdroj obrázku: www.barcelonacheckin.com

Mar Bella: Pláž pro nudisty a naturisty

V Barceloně na mnoho nudistických pláží nenarazíte. Ve své podstatě zde objevíte pouze jednu jedinou. Její jméno je Mar Bella a patří k tomu nejlepšímu, co může Barcelona nabídnout. Na své si zde přijdou nejen nudisté a naturisté, ale také milovníci adrenalinových sportů. Windusfing, vodní skútry, kiteboarding nebo jízda na kajaku či katamaránu – tohle všechno a ještě mnohem víc si můžete užít na proslulé Mar Belle.

platja_mar_bella_barcelona_665

Zdroj obrázku: www.barcelonaturisme.com

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz