Cocktail

Cestovat lodí je originální a zábavné

Na úvod je nutné říct, že lodě jsou opravdu luxusní záležitostí. Váš pobyt v přepychovém plovoucím hotelu tak bude především pohoda a relax. Cena lodního lístku zpravidla zahrnuje všechno jídlo i služby, některé se ale platit musí a to pomocí speciální plavební karty, kterou dostanete při nalodění a jejíž „obsah“ zaplatíte poslední den plavby. Do „loďáku“ si rozhodně vezměte společenské oblečení na večerní programy či večeře, cestovní pas, víza a peníze na spropitné – toť vše. A mořské nemoci se nebojte - Velké lodě jsou vybaveny nejrůznějšími stabilizačními systémy a trasy jsou navíc plánovány tak, aby bylo moře v dané lokalitě co nejklidnější.

Plavba po moři? Zábava od rána do večera

Jediný, kdo na loď nesmí, jsou těhotné ženy po 23. týdnu těhotenství a děti do 6 – 12 měsíců. Vy všichni ostatní se ale připravte na dobu nezřízené zábavy - Na velkých výletních lodích bývá tolik možností vyžití, že mnohem pravděpodobněji než nudu budete prožívat touhu zjistit, co že je to to jacuzzi a jak asi vypadá surfařská vlna. Zkrátka – pro každého tu je něco. Sportovci se jistě těší na běžeckou dráhu, bazény či lezeckou stěnu, požitkáři zase ocení masážní salóny, lázně a kavárny. Všichni potom můžou navštěvovat nejrůznější vzdělávací, dovednostní a sportovní kurzy anebo prostě jen nakupovat v duty free shopech.

Na svých plavbách ale hlavně nezapomínejte z lodě dostatečně často vystupovat, abyste poznali co možná nejvíc z cizích krajů. V nabídkách cestovních kanceláří bývá také velké množství fakultativních výletů na všech zastávkách plavby. Nic vám ale nebrání prožít celý den po svém.

Chcete si vybrat konkrétní plavbu po Středozemním moři? Projděte si stránku plavby Středomoří.

Chtěli byste zjistit více informací o plavbách i v jiných oblastech? Zkuste plavby Karibik nebo navštivte obecnější stránky s podrobnějším přehledem různých plaveb po světě – plavby po moři.

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz