Cocktail

Krásné pláže Albánie: inspirujte se v našem mini průvodci!

bigstock-dhermi-beach-in-albania-89102867_1000

Máte rádi pohádky? Pak se vypravte třeba do té albánské. Je plná nádherných rozlehlých pláží, které vám vezmou dech, i těch menší, které vás dokonale okouzlí. Zatímco na severu se budete koupat v Jaderském moři, na jihu můžete zakusit to Jónské. A tato země pro vás má ještě mnohá další překvapení!

Když se někdo vydá do Albánie i přesto, že nejde o nejvyhledávanější dovolenkovou destinaci, bývá to proto, aby objevil krásu zdejších hor a magii měst. Také pobřeží je tu však nádherné a příznivé je na něm i klima – léta zde bývají velmi teplá a suchá, průměrná teplota dosahuje 25°C. Podívejte se s námi na ty nejlepší pláže, které můžete zahrnout do svého cestovatelského plánu!

Saranda

Tou nejpopulárnější destinací je bezesporu Saranda a její pláže, kterých je hned několik. Saranda je srdce Albánské riviéry a je to znát jak na upravovaných plážích, tak na místních službách. Kromě nádherných pláží tu spatříte datlové palmy, projít se můžete po promenádě a v přilehlých restauracích pak určitě ochutnejte nějakou tu místní specialitu.

bigstock-sunshade-umbrellas-and-deckcha-66914302_1000

Palasa

V jižní části země, kde se lidé koupou v Jónském moři, jsou převážně kamenité pláže, z nichž vstupujete do křišťálově čisté vody. Na této pláži si však užijete i příjemný bílý písek, který dohromady se skalami vytváří skutečně krásné scenérie. V blízkosti pláže je několik neoficiálních kempů, noční klub a pár kaváren, snadno se vám ale může stát, že tu budete sami nebo jen s několika dalšími koupání chtivých osob.

Nedaleko této pláže najdete i pláž Dhërmi, jednu z nejpopulárnějších pláží v celé Albánii. Nádherný kontrast bílých útesů a modré mořské vody sem v sezóně vábí spoustu lidí, mimo sezónu tu ale bývá velmi komorní atmosféra.

Mirror Beach

Tato skvostná pláž se nachází v destinaci Saranda na jihu země a už při příchodu k ní vás omámí panoramata, jichž budete svědky. Vzápětí pochopíte, že obrázky, které jste viděli na internetu, nepřikrášloval grafik, ale že si příroda bohatě vystačila sama. Písčitá pláž se mění v nádherně modrou mořskou hladinu a z vody i ze souše vyčnívají nepřehlédnutelné útesy, které vytváří onu jedinečnou atmosféru albánského pobřeží.

Pláž je ideální pro jednotlivce, páry, seniory i rodiny s dětmi, zkrátka pro každého. Báječně si tu zaplavete, dá se tu šnorchlovat a jinak dovádět ve vodě i na pláži.

Borsh

Nejdelší pás pláží v Albánii, to je Borsh. A rozhodně si zaslouží vaši pozornost. Už třeba proto, že tu nejsou davy turistů jako v Chorvatsku, i když je tu skutečně nádherně. Podnikatelé si to v posledních letech uvědomují, a tak je jen otázkou času, kdy se z tohoto místa stane síť resortů obřích rozměrů.

Už samotná cesta k pláži po poněkud dramatické silničce pro vás bude zážitkem. Ihned si totiž uvědomíte, že nejedete na turisticky známé místo. Věřte, že zdejší atmosféru si dosyta užijete, a toužíte-li po klidu, tady ho skutečně najdete.

bigstock-palermo-bay-in-albania-89103473_1000

Spille Beach

Tato dlouhá písečná pláž se nachází v úrovni metropole Tirany a pochvalují si ji zejména rodiny s menšími dětmi, kterých tu za krásných letních dnů bývá spousta, už právě kvůli oné výhodné poloze. Na pláži rostou nádherné palmy, v některém z plážových barů si můžete dopřát dobrý drink. Budete-li chtít zakusit také jiný druh albánské přírody, můžete si udělat procházku nedalekým borovicovým lesem.

Rana Hedhun

Jakmile na této pláži v nejsevernější části Albánie stanete, nikdy na ni nezapomenete. Čas jako by se tu zastavil, najednou jste tu jen vy, ostatní turisté, nádherné moře, rozlehlá písečná pláž a útesy. Starosti tady hodíte za hlavu takovou rychlostí, jakou se vám to ještě jinde určitě nepovedlo. Strávený čas si tu báječně užijete nehledě na věk. 

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz