Cocktail

Kravica: malý bráška Niagarských vodopádů má hodně co dát

bigstock-kravice-waterfall-on-the-trebi-111010007_1000

Toužíte se podívat na legendární vodopády, ale Amerika vám přijde trochu z ruky nebo je nad vaše finanční možnosti? Vydejte se do Bosny a Hercegoviny, kde mají podobný poklad. Jmenuje se Kravica a jde o vodopády, na které je radost pohledět.

A nejen pohledět. Klidně si u nich můžete roztáhnout deku a u vody strávit třeba celý horký den. I to je důvod, proč obyvatelé země vodopády lidem z nedaleké Medjugorie závidí. Vodopády vysoké 27 metrů a široké více než 120 metrů lákají nejen místní, ale čím dál více i turisty.

Poklad západní Bosny a Hercegoviny

Vodopády Kravica se nacházejí asi 10 kilometrů od Medjugorie, na řece Trebižat. Pod vodopády je i malé jezírko s úžasně průzračnou vodou, v němž se dá parádně koupat a na jeho břehu strávit pěkný teplý den. Malebné zákoutí se vám jistě na dlouho vryje do paměti. Oblíbené jsou zde také projížďky na loďce na řece Trebižat.

Malebné zákoutí sice turisté znají, ale ne třeba tolik jako chorvatská Plitvická jezera, takže tu není takový nával, jaký byste možná čekali. Kromě toho se sem nedá dojet autem, kus cesty je nutné absolvovat pěšky po cestičce a po mostě přes řeku. Auto tedy musí všichni návštěvníci nechat na parkovišti u restaurace. Ač cesta není dlouhá, i ona je důvodem, proč nebývá u vodopádů úplně „hlava na hlavě“.

bigstock-kravice-waterfall-in-bosnia-an-129793028_1000

Na Kravici můžete i zakempovat. O zákazu nebo povolení se dá spekulovat, nicméně stany dobrodruhů a milovníků divoké přírody tu běžně stávají.

Nahlédněte do záhadného města

Tento přírodní skvost se nachází poblíž čtyřtisícového města Medjugorie v západní části Bosny a Hercegoviny. I město samotné je zajímavým turistickým cílem. Až do 80. let bylo poměrně chudé, jeho příjmy pramenily z pěstování hroznového vína a tabáku. A co na něm turisty láká?

Jednou z atrakcí je kříž na hoře Križevac, který zde stojí od roku 1933. Vztyčen byl k výročí 1900 let úmrtí Ježíše Krista. Druhá atrakce je ještě duchovnějšího rázu – v červnu 1981 se zde údajně zjevila Panna Marie a spojila se se šesticí zdejších mladých vizionářů na místě Podbrdo. Celá událost je dlouze prošetřována, nicméně na hoře Podbrdo stojí socha Královny míru právě v upomínku na tuto událost.

Poznejte Bosnu a Hercegovinu jinak

Podívejte se na turisty dlouho opomíjenou zemi z jiného úhlu a poznejte její zákoutí, jaká byste jinak dost možná přehlédli. Vodopády Kravica mohou být příkladem!

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz