Cocktail

Plavby po východním Středomoří

Milujete historii a cestování za památkami? Pak plavby po východním Středomoří jsou pro vás to pravé. V těchto místech vznikala historie. V několika nejznámějších okruzích můžete totiž navštívit metropole dávného Řecka i Říma anebo zakotvit v místech, kam kdysi sahala mocná Egyptská říše. Zároveň také budete mít možnost spatřit místa, o nichž vypráví Bible.

Na své plavbě Středozemním mořem si prohlédnete kouzelné Benátky, ostrovní město protkané romantickými kanály, které se rok co rok prohlubují. Odsud je to už jen kousek do Bari či Dubrovníku, dalších významných přístavů s bohatou historií. Vody Jadranu vystřídá Egejské moře a vy se ocitnete u rozeklaného pobřeží Řecka, kolébky moderní civilizace. Korfu, Atény, Rhodos nebo malebný ostrůvek Santorini, všude se budete muset znovu rozhodnout, jestli zůstat na krásných, nevšedních plážích, anebo podniknout výpravu k starověkým památkám.

Plavba Středozemním mořem ale kromě evropských skvostů zahrnuje i pár těch afrických – častým místem, kde kotví výletní lodě, je Alexandrie. Město založené Alexandrem Velikým bylo odpradávna zkoušené historií. Vytrpělo nadvládu Říma, Perské říše, arabskou i francouzskou invazi. Snad proto tu najdeme mnoho rozmanitých archeologických nalezišť.

Konkrétní plavby východním Středomořím

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz