Cocktail

Plavby po západním Středomoří

Městečko Palermo usíná, probouzí se vrah a vybírá si svoji oběť. Tak přesně tuhle hru si můžete stylově zahrát přímo v Palermu a doufat, že se ve skutečnosti žádný vrah neprobouzí. Tenhle krásný přístav je totiž jednou z mnoha možných zastávek, které při plavbě po západním Středomoří můžete navštívit. V italském rytmu můžete pokračovat ještě do Neapole či Janova a pak se pomalu doplavit až na Napoleonovu rodnou Korsiku. Přes něžnou Marseille pak chybí krůček do horkého Španělska.

Divoký ostrov Ibiza, kam se již dlouhá léta sjíždějí všichni milovníci taneční hudby a nekonečných párty na pláži, leží jen kousek od Mallorky, oblíbeného místa všech plážových povalečů. Cestou k Gibraltaru ještě musíte stihnout Barcelonu nebo třeba andaluskou Malagu, kde se narodil Pablo Picasso a Antonio Banderas.

Na protějším břehu moře leží Tunis, jedno z nejstarších měst na Zemi, známé kdysi jako Kartágo. Okouzleni zříceninami tohoto města, omletými časem a pískem, popojedete lodí o kus dál, do marocké Casablanky. A myslím, že tohle je začátek krásného přátelství, protože Maroko je zemí, do které se můžete stále vracet, a vždycky vás znovu překvapí něčím novým.

Konkrétní plavby západním Středomořím

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz