Cocktail

Podgorica: Kam vyrazit v městě na ty největší dobroty?

bigstock-podgorica-aerial-view-119175914_1000

Černá Hora je oblíbenou dovolenkovou destinací, která láká zejména svým tyrkysovým mořem, bohatou faunou a flórou, ale i pohostinností místních obyvatel a řadou vyhlášených specialit. Pokud do Černé Hory zavítáte a po nějaké době vás omrzí hranolky a párky v rohlíku, zamiřte do některé z následujících restaurací, kde pro vás bude pobyt pravým a nefalšovaným gastro-zážitkem.

Hemera Restoran: Křupavé saláty a čerstvé ryby

1hemera_restoran_1370

Zdroj obrázku: Tripadvisor

Exkluzivní prostředí, luxusní jídlo a milá obsluha – i tak lze ve zkratce charakterizovat podnik Hemera Restoran. Restaurace se zaměřuje zejména na středomořskou a lokální kuchyni, takže si zde pochutnáte na místních rybách, výborných salátech, ale zkrátka nepřijdou ani milovníci tradičních černohorských specialit.

Kde restauraci najdete: Njegoseva 17, Podgorica, Podgorica Municipality 81000, Černá Hora

Pod Volat: Vyhlášené místní pochoutky

2pod_volat_3487

Zdroj obrázku: www.montenegro-accommodation.me

Kam na lokální dobroty? Jedině do vyhlášené restaurace Pod Volat! Není lepšího místa, kde můžete ochutnat ty pravé černohorské domácí speciality, než tady. Krásné prostředí, jedinečná atmosféra, která na vás dýchá z každého rohu místnosti, bezbariérový přístup a jako třešnička na dortu všudypřítomná Wi-Fi.

Kde restauraci najdete: 1 Trg Vojvode Bećira Osmanagića, Podgorica

Ahh Riba: Na dobrou rybu jedině tady

3ahh_riba_960

Zdroj obrázku: biznisimenik.net

Milujete mořské plody? Čerstvé ryby a další speciality z vod a moří? Pak při vašich toulkách Podgoricou nepřehlédněte restauraci Ahh Riba. Bohatá nabídka sladkovodních i mořských ryb, mušlí, škeblí, chobotniček i dalších darů moře pro opravdové gurmety. Samozřejmostí je několik druhů piva a místní vyhlášené víno.

Kde restauraci najdete: Hercegovacka 83 | Between st. Balsica and st. Marka Miljanova, Podgorica

Lanterna Podgorica: Dostali jste chuť na pizzu?

4lanterna_podgorica_960

Zdroj obrázku: www.gastromaps.com

Stylová restaurace Lanterna Podgorica podává tu nejlepší pizzu v okolí! Ochutnejte tradiční Margaritu, pizzu s mořskými plody, čerstvou zeleninou nebo pikantní klobáskou. Pokud vás začnou nudit mořské plody nebo vám příliš „nešmakuje“ tradiční černohorská kuchyně, změna na vás čeká právě v restauraci Lanterna Podgorica! Velkým plusem je cenová dostupnost, stejně jako dlouhá otevírací doba.

Kde restauraci najdete: Marka Miljanova 41, Podgorica

Stara Kuca: Pro nenapravitelné romantiky

5stara_kuca_960

Zdroj obrázku: findinmontenegro.com

Tradiční výzdoba a romantika na každém kroku – taková je Stara Kuca – tradiční černohorská taverna, ve které je pobyt pravým a nefalšovaným zážitkem. Pochutnat si zde můžete na tradičních černohorských specialitách, ale také na salátech, těstovinách a výborném mase. Nechybí ani ryby a mořské plody. To vše v prostorách, které vám dají zapomenout na všední strasti i starosti.

Kde restauraci najdete: Iva Andrica 5 | Zagorič, Podgorica

Poznejte zemi skrze její kuchyni

Poznat Černou horu – na to vám rozhodně nebude stačit den či dva. Abyste doopravdy odtajnili její kouzlo, budete si na něj muset vyčlenit rovnou několik dlouhých dnů, které věnujete odpočinku na místních plážích, objevování starobylých památek a zejména pobytu v tradičních restauracích, kde na vás čekají vyhlášení pokrmy, jež jsou pro Černou Horu typické. Tak co? Necháte si chutnat? 

Další atraktivní plavby

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách po Středozemí pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbystredozemi.cz